Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1 відсоток на місяць. Закликаємо вітчизняні телерадіокомпанії утверджувати в інформаційному просторі державний статус української мови

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 3, средний балл: 6,33)

Дата: 19.11.2015 Автор: Рубрики: Все события Метки: , , , , , , Версия для печати

Українська мова

Держкомтелерадіо України висловило свою стурбованість з приводу зменшення використання української мови в ефірі національних телерадіоканалів. Про наявність такої тенденції красномовно свідчать численні звернення громадян на «гарячу» телефонну лінію відомства. Зменшення вживання української мови на телебаченні також підтвердив моніторинг ефіру десяти найбільших загальноукраїнських комерційних телеканалів, який провів 7 листопада громадянський рух «Відсіч».

Так, за результатами моніторингу, частка української мови у вітчизняному телевізійному ефірі 07.11.2015 (день проведення моніторингу) становила 23 відсотки, у червні вона складала 28 відсотків. Тобто за 5 місяців ця частка зменшилася на 5 відсотків. «Українська мова зникає з телеефіру зі швидкістю 1 відсоток на місяць», — констатують громадські активісти.

Прес-служба Держкомтелерадіо розпосюдила звернення,  в якому, зокрема, зазначається:

«Історія знає багато прикладів, коли легковажне ставлення до рідної мови призводило до занепаду культури, укорінення комплексу національної меншовартості, і як результат — втрати державної незалежності. Засоби масової інформації, особливо телебачення і радіо, є сьогодні одним із найдієвіших важелів державної мовної політики. Зменшуючи українську мову в ефірі, працівники телебачення і радіо свідомо або несвідомо демонструють суспільству легковажне ставлення до державної мови, як одного з найважливіших чинників національної самобутності Українського народу, гарантії його національно-державної суверенності».

Державний комітет телебачення і радіомовлення України закликав керівників телерадіокомпаній всіх форм власності прислухатись до громадської думки і власного сумління та зробити все від себе залежне, щоб у вітчизняному телерадіоефірі українська мова дійсно мала статус державної.Популярные темы: Свобода слова: Киевский апелляционный суд запретил телеканалу «112 Украина» выпускать новости Нацтелерадио Украины обнаружило и запретило трансляцию российского телеканала «Многосерийное ТВ» Слуга народу (Україна, 2015)
 

Комментарии к записи: 4

Так а кто запрещает снимать Украинские фильмы и сериалы на украинском, это проблема нашей кинематографии в целом, а не каналов в отдельности.

До сраки ці заклики! В першу чергу мову знищують ті, хто знищує саму Україну. Чого ви хочете, коли усюди суцільна руйнація?

Есть против этого моцная мантра Славаукрайинегероямслава. Повторять круглосуточно на святом майдане до полного погружения в патриотический транс. Также непрерывно зачитывать мантру по всем телеканалам вместо росийскомовных трасляций. Одновременно достроить европейский вал и закрыть границу. Сжечь книги. Обязательно конфисковать мобилы и отрубить интернет. Повзрывать электроопоры. Через год все будут говорить на мове. Через два вообще перестанут говорить. Будут только слушать мантру и своих великих вождей.

В підтримку цього заклику залишу коментар українською. Мова має звучати, тільки тоді вона лишиться живою: звучати навкруги, звучати в головах та серцях. Я за українське телебачення.


Форма добавления комментариев