Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


«Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» (2015) — перший український документальний фільм, що відповідає технічним стандартам 4K

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 14, средний балл: 6,36)

Дата: 05.11.2015 Автор: Рубрики: MADE IN UKRAINE, Все фильмы, Документальные, Исторические Метки: , , , Версия для печати

Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919

Новий український документальний фільм «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» — став першим в Україні кінопроектом, який за рівнем якості відповідає міжнародним технічним стандартам формату 4K (Ultra High Definition TV). Кінокартину створено за ініціативою громадської організації «Українська Галицька Асамблея».

Сюжет. Завершується Перша світова війна. Неминучий крах Австро-Угорської імперії поглибив кризу у Європі. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов’яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав. У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав добровольчого Легіону Січових Стрільців підняли повстання у Львові та проголосили створення самостійної держави на українських етнічних землях. Січові стрільці стали рушійною силою молодої української держави та зародком її регулярного війська. Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху «малих війн» за нові кордони у повоєнному світі. Проте зі сходу насувалась більшовицька загроза. раїни Заходу вирішили побудувати «санітарний кордон» у Східній Європі…

Режисер Тарас Химич. Сценарист Олександр Пагіря. У ролях актори театру ім. М. Заньковецької та Л.Курбаса, члени воєнно-історичних клубів.

Жанр: документально-ігровий фільм, реконструкція. Виробництво: студія Invert pictures (Україна, 2015 рік). Прем’єра відбулася 1 листопада 2015 року у Львові.

Офіційний трейлер фільму «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919»:Популярные темы: The Zohar Secret (Секрет Зоар; Украина, Россия, Израиль, США, Испания; 2015) Отдел 44 (Отряд 44, Украина, 2015) Пёс (Украина, 2015)
 

Комментарии к записи: 7

Nomen illis legio

4К — это прорыв, но в данном фильме больше политических технологий использовано, чем чисто технических. Новый рекламный буклетик получился про украинскость одного из подразделений австрийской армии.

Щоб там не було колись давно, а сьогодні Польща є частиною Європейської спільноти і найвпливовішим союзником України, тому підіймати такі теми це політичне безглуздя. Львівське повстання, події на Волині тощо зараз не на часі.

Справа в тому, що Львівське повстання 1918 року, фактично було направлене проти Австро-угорської імперії. Поляки в той час теж ще не мали своєї держави. Фільм просто висвітлює невеликий період історії українського народу. Це ніби невеличкий нарис, і на мій погляд його навіть можна рекомендувати, для використання на уроках історії.

Навпаки. Вкрай небезпечно відбирати для показу дітям історичні фрагменти, які не узагальнюють тенденції. З таких фрагментів сьогодня штучно змонтована вся міфологема української історії. Перш за все через це ми позбавлені можливості знати правду про самих себе. А з цього незнання починаються й ті ганебні помилки, яких припускаємося сьогодні і які ведуть наш народ до повної деградації. Якшо вже справді розповідати про УГА, якщо вже фільм має назву «Хроніки Української Галицької Армії», то починати треба з австро-угорського Легіону УСС, який австрійці створили в часи Першої Світової війни для того, щоб руками західних українців вбивати східних українців. Окрім служби австрійцям а потім повстання проти них, слід також розповісти, як УГА воювала сама із собою, потім воювала за «Білих» деникінців проти більшовиків, а потім стала Червоною Українською Галицькою Армією (ЧУГА) і воювала вже проти білогвардійців, в потім покинула Червону Армію і втупила у союз із Військом Польським, після чого нарешті припинила своє безславне існування… І на цьому матеріалі ви пропонуєте виховувати дітей?

Ибо Иисус сказал ему: выйди, дух нечистый, из сего человека. И спросил его: как тебе имя? И он сказал в ответ: легион имя мне, потому что нас много» (Мк. 5:8-9)

Ну, это не совсем по теме. Не надо демонизировать вояк Легиона УСС и УГА. Лучше пожалейте, ведь глупость, как и бедность — не порок, а беда. Посмотрите на судьбу участников «АТО». Мне кажется, очень похожая ситуация.


Форма добавления комментариев