Тени забытых предков (Тіні забутих предків, 1965) Баллада о бомбере (Украина, Россия, 2011) Мультсериал «Казаки» (Украина, 1967-1995) За двумя зайцами (1961) Битва за Севастополь (Незламна, 2015) Влюбленные в Киев (Украина, 2011) Белая гвардия (2011). Телесериал по одноимённому роману Михаила Булгакова Богдан Хмельницкий (1941) Матч (Украина-Россия, 2012)


Перший фестиваль-кінотиждень «Воскресіння Розстріляного відродження»

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезд5 звезд6 звезд7 звезд8 звезд9 звезд10 звезд (голосов: 4, средний балл: 6,75)

Дата: 25.05.2015 Автор: Рубрики: Все события, Кинопректы Метки: , , , , , Версия для печати

Перший кінотиждень «Воскресіння Розстріляного відродження»

З 28 травня по 3 червня у київському кінотеатрі «Оскар» (ТРК «Гуллівер») пройде Перший кінотиждень «Воскресіння Розстріляного відродження», присвячений класиці українського німого кіно 20-30-х років минулого сторіччя. Унікальним цей фестиваль робить його форма: в його межах не тільки кінопокази, а й чисельні лекції про тогочасне кіно і зв’язок його з театром, дискусії про екранізацію творів українських письменників і способи знімати в Україні жанрове кіно, майстер-класи про те, що хочуть від сценаристів телеканали і як зробити правильний сценарій, аби вдовольнити телеканали. А головне в цьому те, що кожний із сегментів будуть проводити професіонали: успішні та відомі сценаристи, письменники і артисти, кінознавці та театрознавці, режисери, продюсери і телевізійні менеджери.

Відібрані кінострічки не просто стосуються 20-30-х років – всі вони створені за посередництва персон «Розстріляного відродження» – письменників, режисері, операторів і акторів, тих, кого було розстріляно чи репресовано. Під таким кутом зору кіно того часу ще не розглядалося.

Перший кінотиждень «Воскресіння Розстріляного відродження» – це акція в межах наймасштабнішого проекту в історії незалежної України, створеного і підтриманого десятками приватних та державних інституцій, від фондів та мережевих компаній до міністерств і агентств. Він об’єднує всі види мистецтва – літературу і поезію, кіно і театр, малярство і стріт-арт, музику і телебачення. Масштаб проекту можна оцінити також і за часовою тривалістю – розрахований на два роки, він матиме крайню акцію 2017 року, в трагічну 80-ту річницю розстрілу найбільшої кількості українських мистців. Протягом двох років проходитимуть не тільки мистецькі акції, а й географічні та містобудівничі.

Загалом мета проекту — надання інформації про життя і діяльність цілого покоління українських письменників, поетів, режисерів, художників та скульпторів, які в 30-х роках XX-го сторіччя були розстріляні, репресовані чи здеградовані радянською системою. Творчість частини з них вивчають в середніх та навчальних закладах, втім ця частина з майже 400 митців — порівняно невелика, а знання про них не є масовим, і поширюється або серед малої кількості спеціалістів, або серед трохи більшого прошарку інтелігенції. Інформаційні прогалини можливо заповнити шляхом залучення максимальної кількості професіоналів з різноманітних мистецьких агенцій.

Лекції проходитимуть у фойе, і на них зможуть безперешкодно прийти всі бажаючи (на фільми квитки мають фестивальні розцінки — 35 грн.).

Засновники проекту: Міжнародний літературний конкурс «Коронація Слова», Кінокомпанія Fresh Production, Kyiv School of Economics , Медіа Група Україна, Державне агентство України з питань кіно. Генеральний інформаційний партнер: Телеканал «Україна». Інформаційні партнери: «Громадське телебачення», Espresso TV, 5 канал, «Радіо Ера», «Фокус», «Дзеркало тижня», Чикагська газета, «Час і події», Перший Національний, Адамант, Вікімедіа, портал “Жінка Українка”.Популярные темы: В Мариуполе каратели схватили телевизионщиков, помогавших людям получить доступ к телеканалам РФ В Молдавии будут регулировать ТВ по евроукраинской методике Киевский режим задумался о замене запрещённых российских телеканалов эротикой и порно
 

Комментарии к записи: 4

Акція має дуже гарну та гідну мету. Головне, щоб історичні факти, на які хочуть пролити світло були правдивими. Адже серед засновників проекту є й ті, хто може за власним бажанням спотворити факти.

Багато зараз охочих до переписування історичних фактів так, як їм заманеться. Найгірше, що це виправдовується оновленим поглядом з вежі сучасності та відновленням правди про наше минуле.

Мы должны знать свою историю и таланты, которые незаслуженно забыты. Нам есть чем гордиться и есть о чем горевать. Достойное мероприятие.

Киевские кинематографисты уже работают над фильмом по этой теме. Рабочее название проекта – «Дом «Слово». Это реально существующее здание по адресу ул. Культурная, 9 (г. Харьков). В 20-х годах по настоянию советской власти его заселили украинские поэты и писатели (всего около 70 человек). Поставленная перед ними задача – творить и прославлять коммунизм. Однако люди искусства продвигали в своем творчестве несколько иные идеи. В 30-х годах начались массовые репрессии – 60 человек или расстреляли, или сослали в лагеря. Позже этот этап в литературной истории Украины назвали эпохой расстрелянного Возрождения. Известно, что главным героем картины будет Микола Хвылевой. В повествовании будут задействованы его друзья и соседи Лесь Курбас, Остап Вишня, Павел Тычина, Михаил Яловой, Раиса Троян и др. Планируется, что некоторые сцены снимут в квартирах харьковского дома, где жили репрессированные литераторы.

Параллельно с полнометражным художественным фильмом режиссер Тарас Томенко хочет снять документальную ленту, также посвященную литераторам. Оба проекта заняли первые места в питчингах Госкино Украины. Но продюсер Олег Щербина сомневается, что до конца этого года от государства поступят хоть какие-либо деньги.


Форма добавления комментариев